להסתיר חברים בפייסבוק – למה ואיך.

למה אני מסתירה את רשימת החברים שלי בפייסבוק?
יש מספר סיבות לכך. 

קודם כול, כשהייתי בנטוורקינג מאורגן, אנשים אמרו לי שכדאי שיהיו לי כמה שיותר חברים, כי לפעמים אנשים משועממים עוברים על רשימות החברים של החברים שלהם וכך אתה זוכה לחשיפה נוספת. לא רוצה להיות אמצעי פרסום. כשאני מרוצה משירות אני ממליצה עליו במפורש.

שנית, אני קצת מתביישת במספר החברים הגדול מדיי שלי. לא מתקרב עדיין ל-5000, אבל גם לא מאות בודדות. מצד שני, אין לי סיבה לאנפרנד אף אחד (חוץ ממי שמתייג אותי בתמונה שאני לא נמצאת בה או בפוסט שאני לא קשורה אליו. זה כתוב לי באינפו וגם באחד עשר הדיברות). אז כשלא רואים כמה חברים יש לי, זה פחות פדיחה.

שלישית, שמעתי הרצאה מפחידה ביותר על מה שאפשר לדעת מפייסבוק בדרכים חוקיות (אני מניחה שבדרכים לא חוקיות לא יעזור שום דבר חוץ מאשר לא לפתוח בכלל חשבון פייסבוק), ולפחות על הפרטיות של החברים שלי אני רוצה להגן. או לאפשר להם להגן על הפרטיות. יש כמה חברים שאני מתכתבת איתם רק בפרטי, ויש כאלה שגם זה לא.

לפני כמה חודשים הייתה לי שיחה עם אחד מחבריי, שהוכיחה לי שטוב שאני מסתירה את רשימת החברים. החלק הרלוונטי היה משהו כזה:

אני: אני מסתירה את רשימת החברים שלי.
הוא: אני יודע.

לצערי, חברים משותפים אפשר לראות, אלא אם כן החברים עצמם הסתירו את רשימת החברים שלהם. אז בבקשה.

איך עושים את זה?
שאלה מצוינת.

"friends

edit > wheel thingy > only me" width="401" height="424" />

 

וכך תסתירו את רשימת חבריכם אם עדיין יש לכם קיר

רוצים לשמוע עוד? אני נותנת הרצאות העשרה במגוון נושאים לחברות, ארגונים ומסגרות פרטיות שמשלמות טוב (אם אנחנו כבר בענייני שאלות מיוחדות). ספרו למנהל הרווחה ו/או לרכז התרבות הקרוב אליכם, וצרו קשר → פה מימין.
אתם יכולים למצוא את ההרצאות הפתוחות שלי בדף ההרצאות הפתוחות או ברולר כאן משמאל. שימו לב במיוחד לקורס ללימוד השפה הפרסית שנפתח ב-24.6.2012 באוניברסיטת חיפה. שנתיים אקדמיות ב-12 שבועות, כולל קרדיט אקדמי. שווה.

תגים: , , ,

5 תגובות לפוסט "להסתיר חברים בפייסבוק – למה ואיך."

 1. ירון קפלן הגיב:

  אם זה על custom אצלך, אז כנראה שיש אצלך כמה מיוחסים שכן זכאים לראות את רשימת החברים. גם אצלי זה ככה.

 2. תמר הגיב:

  מיוחסת אחת, כן 🙂

 3. amit הגיב:

  איך מחביאים או מסתירים חבר אחד ברשימת החברים שלי בפייסבוק?

 4. תמר הגיב:

  ניסיתי ניסיתי, ונראה לי שאי אפשר.

 5. טירונית הגיב:

  אני לא משתמשת בפייסבוק רק עניין אותי לראות איך זה עובד . נכנסתי מהחשבון של אחי . אחי רוצה להרוג אותי . ולמה כי ברשימת האנשים שאתה יכול להכיר הופיעו אלא יסתור איזה דמויות …. השאלה שלי האם יש מקום לפחד שלו . כל אחד יכול לראות עם מי היה לו קשר …אגב נכנסתי תחת שם בדוי…

כתיבת תגובה