הזמנה

איפה אתם בראש השנה? הזמנה
ד"ר תמר עילם גינדין

ד"ר תמר עילם גינדין

ד"ר לבלשנות איראנית ומרצה בנושאים שונים

היקינטון כבר פורח, דג הזהב עודנו חי ואני מקווה שלא יתפגר על שולחן החג, וספר השירים של משוררנו הלאומי חאפט' (حافظ, לקרוא: הָאפֶז) כבר נקי מאבק.

דיוויד ניסן (שעוד יתארח בבלוג ביום מן הימים) שידך לי את ה-BBC בפרסית.

הם יבואו לצלם את מסיבת הנורוז המסורתית שלי – מסורת עתיקה שמתחילה בשנת 1377 ונמשכת עד עצם היום הזה. במקור זאת הייתה מסיבה של ראש השנה הפרסי לצעירים בלי בכירים, ופתאום אני הפכתי לבכירים, ואני מזמינה חברים אשכנזים ותלמידים שלי, בעיקר בהווה וקצת לשעבר. יש שולחן חג מסורתי, יש אוכל פרסי שאת רובו אני מבשלת, יש הסבר קצר על ראש השנה ועל שולחן החג ומשמעותו. ולפעמים, למשל השנה, יש גם מופע מוסיקלי קצר.

מסיבות טכניות של ה-BBC, ומכיוון שעוזר המחקר שלי הזמין אותי למסיבת נורוז במוצ"ש, העברתי את המסיבה ליום שישי, כ-12 שעות לפני שהשור מעביר את הביצה מקרנו האחת אל קרנו השנייה. זה אומר שני דברים: אין לי הרבה זמן להתארגנות, והדתיים לא יוכלו לבוא. ואני רוצה שהפריים יהיה מלא ב-30-50 אנשים. מי שירצה גם יוכל להתראיין, לא ברור כמה מזה גם ייכנס.

אז בנוסף לתלמידים ולחברים מן העולם האמיתי, אני מזמינה גם אתכם. באיזשהו מקום, גם אתם לומדים ממני על איראן ובכלל, ואתם גם קצת חברים שלי. אז הגיע הזמן להיפגש בחיים האמיתיים. זה ביום שישי הקרוב, 19.3 בשעה 19:30, אצלי בבית. ואני בכוונה לא נותנת כתובת, כדי שתהיה לי בקרה על מספר האנשים שמגיעים.

מי שמתכוון לבוא, אבל באמת, שלחו לי מייל (טופס יצירת קשר שולח לאותו מייל, אין צורך לשלוח גם וגם) ואשלח לכם קישור לקובץ ה"מי מביא מה". אשכנזים מביאים דברים קנויים, פרסים מבשלים.

למי שבא ולמי שלא – שתהיה לכולנו 1389 מהממת והתגשמות רוב המשאלות (צריך להשאיר משהו ל-1390).

מי שלא יכול לבוא ביום שישי אבל רוצה לשמוע על ראש השנה הפרסי, יש לי הרצאה ביום חמישי בסמינר הקיבוצים במסגרת "פותחים חודש עם" של מדרשת עין פרת. פרטים אצל יותם 054-7566101 ובמייל midrasha.hemshech@gmail.com

שתפו את הפוסט:

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email
Print

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. תמר

  קיבלתי תגובה שזה נשמע כאילו יש סינון בכניסה.
  אין סינון, לא בכניסה ולא בכלל. אני לא נותנת כתובת כדי שמי שרוצה להגיע יצטרך להודיע לי (וגם לקבל את הכתובת של דף המי-מביא-מה, וכך אדע מי מביא מה ומה עליי לקנות ומה עליי לבשל).
  המסיבה מתמלאת בקצב משביע רצון. בסוף אגיע למספר המיוחל, שהוא בין 30 ל-50, עם איזון יפה בין פרסים ואשכנזים.

 2. _LiBERTiNE_

  רגע, מה בעצם משתמע מהחלוקה העדתית שלך? שכל ההבדלים בין אשכנזים-ספרדים/מזרחים נמחו כלא היו לטובת החלוקה הנוכחית? :c)

 3. תמר

  כן!
  לצורך העניין, כל מי שלא יודע לבשל אוכל פרסי הוא אשכנזי. גם אם הוא נולד בסיאהכל.

 4. תמר

  עדכון יום לפני: ה-BBC ביטלו את כל האייטמים של נורוז בישראל, אבל המסיבה מתקיימת כסדרה.

כתיבת תגובה

עוד פוסטים