חיית הנטוורקינג

טעימה מתוך ההרצאה "מלפפונים מהפרדס - מילים עבריות מכל הגלויות" + מה זה נטוורקינג.
ד"ר תמר עילם גינדין

ד"ר תמר עילם גינדין

ד"ר לבלשנות איראנית ומרצה בנושאים שונים

במקום להודות שאני מתעצלת ושמה סרטון, אני טוענת שאני חושפת את קוראיי לחלק חשוב מאוד בחיים שלי – הנטוורקינג.

נטוורקינג זה בעצם מה שאנחנו עושים כל הזמן כשאנחנו ממליצים על בעל מקצוע טוב, או כשאנחנו מסדרים לחברים שלנו עבודה. יש גם נטוורקינג מאורגן, שבו אנשי עסקים משווקים זה את זה. לצערנו ברוב המקרים הם הופכים ללקוחות זה של זה, אבל הרעיון המקורי הוא להביא אחד לשני לקוחות חדשים. על הבעייתיות בנטוורקינג מאורגן ועל הפתרונות של משה חרלופסקי, מייסד עסקים עושים עסקים, כתבתי פעם הערה בקפה דה-מארקר). אני חברה בעסקים עושים עסקים, ועד לאחרונה הייתי גם יו"ר קבוצה ורכזת קבוצות, אבל החלטתי לפרוש כשהבנתי שאני לא באמת תאומות ושיש לי רק 24 שעות ביממה ומיליון עבודות נוספות.

במסגרת מפגשים של נטוורקינג מאורגן, כל בעל עסק מציג את עצמו ב-60 שניות, וחבר אחד בכל מפגש מקבל חשיפה של 10 דקות. אצלנו קוראים לזה חבר מרכזי. כשהייתי חברה מרכזית בקבוצת "המטרה – הצלחה" של עסקים עושים עסקים, היו לארג'ים איתי ונתנו לי 17 דקות תמימות שאותן אני חולקת איתכם במלואן, כולל פדיחה משותפת עם הזמרת המקסימה איילה לוי-קלוסקי — תימנייה ששרה ביידיש. הקפצתי אותה להשתלב רק כמה דקות לפני תחילת המפגש.

רוב הסרטון הוא אטימולוגיה. בין 12:40-15:40 יש קטע של נטוורקינג – מי שמעוניין לדלג אני לא נעלבת בכ-לל.

מלפפונים מהפרדס – עסקים עושים עסקים from Thamar Eilam on Vimeo.

אני יכולה להסביר במספרים עד כמה הנטוורקינג עובד בשבילי: כשהצטרפתי לראשונה לארגון הנטוורקינג IBC באוגוסט 2007, היו לי בערך 3 הרצאות בשנה, כולן במרץ (מרץ זה החודש שמתעשרים בו). ב-2008 כבר היו לי בממוצע כ-3 הרצאות בחודש (זה ממוצע של חודשים מתים לגמרי ושל מרץ, שהיו לי בו איזה 12 הרצאות). מהקטע שתראו כאן יצאו לי עד כה 2 הרצאות, שמהן נשאר לי משהו כמו 3000 ש"ח אחרי כל המיסים. אני מאלה שמוציאים חשבונית גם כשאומרים לי שלא צריך. שעות השינה המועטות שלי יקרות לי ביותר, ואני רוצה שימליצו עליי בלב שקט גם לחוגי בית שיש בהם מישהו ממס הכנסה, ואולי אף יזמינו אותי כהרצאת העשרה בכנסים של רשויות המס (אני יכולה לספר להם על יחס הפרסים לכסף עוד בתקופות קדומות, או סתם לספר להם מה מקור המילים שהם משתמשים בהן).

רוצים לשמוע עוד? אני נותנת  הרצאות העשרה במגוון נושאים לחברות, ארגונים ומסגרות פרטיות שמשלמות טוב (אם אנחנו כבר בענייני נטוורקינג). צרו קשר כאן.

רוצים לשמוע עוד על נטוורקינג? הצטרפו לעסקים עושים עסקים (רק אם אתם עצמאים או מייצגים חברה), היכנסו שם לפרופיל שלי וקראו את פינות ההדרכה. ההצטרפות חינם אין כסף, וללא התחייבות כל עוד לא מקבלים כסף מעסקות.

אני יכולה להסביר במספרים עד כמה הנטוורקינג עובד בשבילי: כשהצטרפתי לראשונה לארגון הנטוורקינג IBC באוגוסט 2007, היו לי בערך 3 הרצאות בשנה, כולן במרץ.ב-2008 היו לי בממוצע כ-3 הרצאות בחודש (זה ממוצע של חודשים מתים לגמרי ושל מרץ, שהיו לי בו איזה 12 הרצאות). מהקטע שתראו כאן יצאו לי עד כה 2 הרצאות, שמהן נשאר לי משהו כמו 3000 ש"ח אחרי כל המיסים (אני מאלה שמוציאים חשבונית גם כשאומרים לי שלא צריך, כי שעות השינה המועטות שלי יקרות לי ביותר וגם כי אני רוצה שימליצו עליי גם לחוגי בית שיש בהם מישהו ממס הכנסה).

שתפו את הפוסט:

Facebook
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email
Print

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מוטי דיסקין

    מנג'ס מערבית ניג'ס הוא טמא מנחוס הוא זה שהנחס מלווה אותו נחס הוא ביש מזל זה מה שקרה למילה האידית שליממזל. אבל למילה שלומיאל עוד לא מצאו תחליף מפני שלומיאל הוא לא שלימזל

כתיבת תגובה

עוד פוסטים